Tezeo Tabletki

Telmisartanum

Producent
Zentiva, k.s.
Dawka
80 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2015-11-15
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

28 tabl.
  • cena regularna: 33,35 zł
  • cena refundowana 30%: 14,35 zł
    • We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji
    • Oraz nadciœnienie tętnicze inne niż okreœlone w ChPL - u dzieci do 18 roku życia; przewlekła choroba nerek u dzieci do 18 roku życia; leczenie renoprotekcyjne u dzieci do 18 roku życia
30 tabl.
(brak ceny)
56 tabl.
  • cena regularna: 51,7 zł
  • cena refundowana 30%: 15,51 zł
    • We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji
90 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Tezeo należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją wytwarzaną przez organizm, która powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do zwiększenia ciśnienia tętniczego. Lek Tezeo blokuje działanie angiotensyny II, dzięki czemu naczynia krwionośne rozkurczają się, a ciśnienie tętnicze ulega obniżeniu.

Lek Tezeo jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego (wysokie ciśnienie tętnicze) u osób dorosłych. Określenie samoistne oznacza, że wysokie ciśnienie tętnicze nie jest spowodowane przez inną chorobę.

Nieleczone wysokie ciśnienie tętnicze może uszkadzać naczynia krwionośne w różnych narządach, co w niektórych przypadkach może prowadzić do zawału serca, niewydolności serca lub nerek, udaru lub utraty wzroku. Zazwyczaj wysokie ciśnienie tętnicze nie powoduje żadnych objawów przed wystąpieniem takich zaburzeń. Z tego powodu ważne jest, aby regularnie mierzyć ciśnienie tętnicze, żeby określić, czy jego wartość znajduje się w prawidłowym zakresie.

Lek Tezeo jest również stosowany w celu zmniejszenia częstości występowania zdarzeń sercowo naczyniowych (takich jak zawał serca lub uda (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Tezeo

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.