Tezeo HCT Tabletki

Telmisartanum + Hydrochlorothiazidum

Producent
Zentiva, k.s.
Dawka
80 mg + 25 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2019-01-01
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

28 tabl.
  • cena regularna: 32,93 zł
  • cena refundowana 30%: 13,93 zł
    • We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji
56 tabl.
  • cena regularna: 63,22 zł
  • cena refundowana 30%: 25,22 zł
    • We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji
84 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Tezeo HCT jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne, telmisartan i hydrochlorotiazyd w jednej tabletce. Obie substancje wspomagają kontrolę zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego krwi.

  • Telmisartan należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją wytwarzaną przez organizm, powodującą zwężenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do podwyższenia ciśnienia tętniczego. Telmisartan blokuje działanie angiotensyny II, dzięki czemu naczynia krwionośne rozkurczają się, a ciśnienie tętnicze ulega obniżeniu.
  • Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków zwanych tiazydowymi lekami moczopędnymi, które powodują zwiększenie wydalania moczu, prowadząc do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.
Nieleczone podwyższone ciśnienie tętnicze może powodować uszkodzenie naczyń krwionośnych w wielu narządach, co czasami może prowadzić do zawału serca, niewydolności serca lub nerek, udaru mózgu lub utraty wzroku. Zwykle przed wystąpieniem wymienionych powikłań nie obserwuje się wcześniej żadnych objawów wynikających z podwyższonego ciśnienia krwi. Z tego względu ważne jest, aby (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Tezeo HCT

Opinie, komentarze, pytania

~, 2018.02.19 20:41

Czy tezo hct podwyższa trójglicerydy i czy to nie jest powód do zmiany leku?


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.