Telmisartan/Hydrochlorothiazide Sandoz Tabletki drażowane

Telmisartanum + Hydrochlorothiazidum

Producent
Sandoz GmbH
Dawka
80 mg + 25 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2018-08-29
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

28 tabl.
(brak ceny)
30 tabl.
(brak ceny)
56 tabl.
(brak ceny)
60 tabl.
(brak ceny)
84 tabl.
(brak ceny)
90 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Telmisartan/Hydrochlorothiazide Sandoz jest lekiem złożonym, zawierającym w jednej tabletce drażowanej dwie substancje czynne: telmisartan i hydrochlorotiazyd. Obie te substancje są pomocne w kontrolowaniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi.

  • Telmisartan należy do grupy leków tzw. antagonistów receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest wytwarzaną przez organizm substancją, która powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i w ten sposób zwiększa ciśnienie tętnicze krwi. Telmisartan hamuje działanie angiotensyny II, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi.
  • Hydrochlorotiazyd należy do grupy tiazydowych leków moczopędnych, które zwiększają wydalanie moczu, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.
Nieleczone zwiększone ciśnienie tętnicze może być przyczyną uszkodzenia naczyń krwionośnych w różnych narządach, co niekiedy może prowadzić do zawału mięśnia sercowego, niewydolności serca lub nerek, udaru mózgu lub utraty wzroku. Przed wystąpieniem opisanych uszkodzeń wysokie ciśnienie tętnicze jest zwykle bezobjawowe. Dlatego ważne jest, aby systematycznie mierzyć ciśnienie tętnicze (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Telmisartan/Hydrochlorothiazide Sandoz

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.