Siofor 500 Tabletki powlekane

Metformini hydrochloridum

Producent
Berlin-Chemie AG (Menarini Group)
Dawka
500 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

Opis leku

Siofor 500 należy do grupy leków zwanych biguanidami, stosowanych w leczeniu cukrzycy insulinoniezależnej (typu 2) u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 10 lat. Substancją czynną leku jest chlorowodorek metforminy.

Siofor 500 jest lekiem obniżającym zbyt duże stężenie glukozy we krwi u dorosłych z cukrzycą typu 2 w szczególności u pacjentów z nadwagą, gdy za pomocą przestrzegania diety i ćwiczeń fizycznych nie można uzyskać prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Dorośli Siofor 500 może być stosowany w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi lub z insuliną.

Dzieci i młodzież

U dzieci w wieku powyżej 10 lat oraz u młodzieży Siofor 500 może być stosowany w monoterapii lub w skojarzeniu z insuliną.

U dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2 i nadwagą leczonych metforminą jako lekiem pierwszego rzutu w razie nieskuteczności diety wykazano zmniejszone ryzyko powikłań cukrzycy.

(...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Siofor 500

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.