Polsart Plus Tabletki

Telmisartanum + Hydrochlorothiazidum

Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
Dawka
80 mg + 25 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2018-08-13
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

14 tabl.
(brak ceny)
14 tabl.
(brak ceny)
28 tabl.
  • cena regularna: 31,75 zł
  • cena refundowana 30%: 12,75 zł
    • We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji
28 tabl.
(brak ceny)
30 tabl.
(brak ceny)
56 tabl.
(brak ceny)
56 tabl.
(brak ceny)
90 tabl.
(brak ceny)
250 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Polsart Plus jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne, telmisartan i hydrochlorotiazyd w jednej tabletce. Obie substancje wspomagają kontrolę wysokiego ciśnienia tętniczego krwi.

  • Telmisartan należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją wytwarzaną w organizmie, powodującą zwężenie naczyń krwionośnych, tym samym podwyższającą ciśnienie tętnicze. Temisartan blokuje działanie angiotensyny II, w związku z czym naczynia krwionośne rozszerzają się, a ciśnienie tętnicze obniża.
  • Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków zwanych tiazydowymi lekami moczopędnymi, zwiększa wydalanie moczu, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego.
Nieleczone podwyższone ciśnienie tętnicze może powodować uszkodzenie naczyń krwionośnych w narządach, w niektórych przypadkach może być przyczyną powikłań, takich jak zawał serca, niewydolność serca lub nerek, udar mózgu lub utrata wzroku. Najczęściej przed pojawieniem się powyższych powikłań nie obserwuje się występowania żadnych, objawów podwyższonego ciśnienia krwi. Z tego względu ważne jest, aby regularnie mierzyć (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Polsart Plus

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.