Novocef Tabletki powlekane

Cefuroximum

Producent
PharmaSwiss Ceska Republika s.r.o.
Dawka
500 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

10 tabl.
  • cena regularna: 37,99 zł
  • cena refundowana 50%: 20,18 zł
    • We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji

Opis leku

Cefuroksym jest półsyntetycznym antybiotykiem cefalosporynowym. ze względu na zakres działania przeciwbakteryjnego i oporność na hydrolizę przez bakteryjne β-laktamazy, klasyfikowany jest jako cefalosporyna ii generacji. wykazuje działanie bakteriobójcze poprzez hamowanie syntezy ściany komórkowej bakterii, co prowadzi ostatecznie do rozpuszczenia komórki bakteryjnej. cefuroksym dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. wchłanianie leku jest lepsze, jeżeli jest on przyjmowany po posiłku. po upływie dwóch do trzech godzin po doustnym podaniu tabletek, lek osiąga maksymalne stężenie w osoczu. cefuroksym jest wydalany głównie z moczem w postaci niezmienionej.

Cefuroksym działa na wiele szczepów tlenowych bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. Wykazuje również działanie na bakterie beztlenowe oraz inne drobnoustroje np. Borrelia burgdorferi. Wskazania do stosowania: Novocef jest wskazany w leczeniu następujących zakażeń, wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na cefuroksym:

  • zakażenia górnych dróg oddechowych: zapalenie gardła i krtani, zapalenie zatok obocznych nosa;
  • zapalenie ucha środkowego;
  • zakażenia dolnych dróg oddechowych: ostre zapale (...)
    Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Novocef

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.