MBE Kapsułki miękkie

Magnesii oxidum panderosum + Pyridoxini hydrochloridum + all-rac-alfa-Tocopherylis acetas

Producent
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Dawka
150 mg + 7,29 mg + 200 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

30 kaps. w blistrach
(brak ceny)
60 kaps. w blistrach
(brak ceny)
60 kaps. w pojemniku
(brak ceny)

Opis leku

MBE jest lekiem mineralno-witaminowym zawierającym jony magnezu, witaminę B[6] oraz witaminę E, których stosowanie jest zalecane w profilaktyce i leczeniu niedoborów m.in.: w okresie wzmożonego zapotrzebowania na te witaminy i magnez, przy wzmożonym wysiłku fizycznym, przy diecie eliminacyjnej, u osób przebywających w skażonym środowisku i u osób palących tytoń.

Ponadto stosuje się je wspomagająco w chorobach, których pochodzenie związane jest z tzw. stresem oksydacyjnym i w zmniejszaniu skutków stresu (ze względu na właściwości przeciwutleniające).

Magnez i witamina B[6] wzajemnie nasilają swe działanie przeciwstresowe, wpływają ochronnie na serce i układ krwionośny oraz korzystnie oddziaływują na stan układu nerwowego. Witamina E wzmaga działanie przeciwstresowe.

Magnez jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu kwasów nukleinowych, białek, węglowodanów i tłuszczów tworzących komórki, tkanki i narządy. Wpływa na procesy pozyskiwania energii, intensywność przemian glukozy, przebieg reakcji utleniania oraz odgrywa ważną rolę w regulacji kurczliwości oskrzeli i pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Jest czynnikiem (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki MBE

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.