Letrozole Accord Tabletki powlekane

Letrozolum

Producent
Accord Healthcare Ltd.
Dawka
2,5 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2014-09-02
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

10 tabl.
(brak ceny)
14 tabl.
(brak ceny)
28 szt.
  • cena regularna: 67,44 zł
  • cena refundowana bezpłatny: 0 zł
    • Nowotwory złoœliwe; Rak piersi w II rzucie hormonoterapii; Wczesny rak piersi w I rzucie hormonoterapii
30 tabl.
(brak ceny)
50 tabl.
(brak ceny)
60 tabl.
(brak ceny)
84 tabl.
(brak ceny)
90 tabl.
(brak ceny)
98 tabl.
(brak ceny)
100 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Co to jest lek Letrozole Accord i na czym polega jego działanie Letrozole Accord zawiera substancję czynną zwaną letrozolem. Letrozol należy do grupy leków określanych jako inhibitory aromatazy. Jest to lek hormonalny (czyli „endokrynny”) stosowany w leczniu raka piersi. Rozrost raka piersi jest często pobudzany przez estrogeny, które są żeńskimi hormonami płciowymi. Letrozole Accord zmniejsza ilość estrogenu poprzez hamowanie aktywności enzymu („aromatazy”) wpływającego na wytwarzaniu estrogenów i dlatego może hamować rozrost nowotworów piersi, które do swojego wzrostu potrzebują estrogenów. W wyniku takiego działania leku komórki nowotworowe przestają rosnąć lub rosną wolno i (lub) przestają rozprzestrzeniać się do innych części ciała.

W jakim celu stosuje się lek Letrozole Accord Letrozole Accord stosowany jest w celu leczenia raka piersi u kobiet po menopauzie tzn. u kobiet, które przestały miesiączkować.

Letrozol stosuje się w celu zapobiegania nawrotom raka piersi. Może być stosowany jako pierwsze leczenie przed operacją raka piersi jeśli wykonanie natychmiastowej operacji nie jest zalecane lub może być stosowany jako pierwsze leczenie po operacji raka p (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Letrozole Accord

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.