Letrozol Orion Tabletki powlekane

Letrozolum

Producent
Orion Corporation
Dawka
2,5 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2013-06-18
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

30 tabl.
(brak ceny)
100 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Co to jest lek Letrozol Orion Letrozol Orion zawiera substancję czynną nazywaną letrozol, która należy do grupy leków nazywanych „inhibitorami aromatazy”. Lek ten jest stosowany w leczeniu hormonalnego (czyli „endokrynnego”) raka piersi.

W jakim celu stosuje się lek Letrozol Orion Letrozol Orion stosuje się, aby zapobiec nawrotowi raka piersi. Można go stosować jako początkowe leczenie tuż po operacji piersi lub po pięcioletnim okresie leczenia tamoksyfenem. Letrozol Orion może być również stosowany u pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi, aby zapobiec przerzutom nowotworu do innych części ciała.

Letrozol Orion powinien być stosowany wyłącznie:

  • u pacjentek z rakiem piersi, który ma receptory hormonalne na estrogen oraz u pacjentek po menopauzie (tj. po zaprzestaniu miesiączkowania).
Jak działa lek Letrozol Orion Rozrost raka piersi jest często stymulowany przez estrogeny, które są hormonami żeńskimi. Letrozol Orion zmniejsza ilość estrogenów poprzez blokowanie enzymu („aromatazy”) zaangażowanego w wytwarzanie estrogenów.

Konsekwencją tego jest spowolnienie lub zatrzymanie wzrostu komórek nowotworowych i (lub) zapobieżenie przerzut (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Letrozol Orion

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.