Echinapur Tabletka powlekana

Echinaceae purpureae herbae extractum

Producent
Poznańskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.
Dawka
100 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

30 tabl.
(brak ceny)
60 tabl.
(brak ceny)
120 tabl.
(brak ceny)

Oznakowanie opakowania bezpośredniego- butelka ze szkła barwnego z zakrętką z polietylenu

z kroplomierzem

Krople miętowe Aflofarm

Menthae piperitae tinctura FP

Krople doustne

35 g

Skład:

100g leku zawiera 100 g nalewki z liści mięty pieprzowej [macerat etanolowo-wodny z liści mięty, ekstrahent: etanol 90 % (v/v) oraz olejek miętowy-nie mniej niż 5% olejku].

Produkt zawiera 80-85% (v/v) etanolu.

Lek sporządzany jest zgodnie z recepturą Farmakopei Polskiej.

Działanie: Rozkurczające w zaburzeniach trawiennych, wiatropędne oraz zwiększające wydzielanie soku żołądkowego i żółci.

Wskazania

do stosowania: W łagodnych dolegliwościach trawiennych takich jak: niestrawność, wzdęcia, pomocniczo w stanach skurczowych w obrębie jelit.

Przeciw

Wskazania

: Nadwrażliwość na produkty z liściem mięty i mentol. Nie stosować w chorobach dróg żółciowych np. w zapaleniu dróg żółciowych, kamicy żółciowej i refluksie żołądkowo-przełykowym (zgaga). Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.

Środki ostrożności związane ze stosowaniem: Lek zawiera 80-85% (v/v) etanolu (alkoholu), tzn. ok.534 mg na dawkę (dawka jednorazowa to ok. 30 kropli), co jest równoważne ok. 13,52 ml piwa

i ok. 5,64 ml wina. Szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową. Należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub

z padaczką.

Interakcje: Nie stwierdzono.

Ciąża i karmienie piersią: Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania w okresie ciąży

i karmienia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: W zalecanych dawkach lek nie wywiera istotnego wpływu na prowadzenie pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż lek może zmieniać wyniki pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, jeśli jest przyjęty bezpośrednio przed rozpoczęciem podróży. Przy przedawkowaniu lek może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Sposób stosowania

i droga podania:

Doustnie.

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w zaburzeniach trawienia do 3 razy dziennie po 30-35 kropli w kieliszku wody lub na kostkę cukru.

Jeśli dolegliwości nasilają się lub utrzymują dłużej niż 2 tygodnie podczas stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

działania niepożądane: U osób wrażliwych może wystąpić zgaga. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione na etykiecie, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temp. nie wyższej niż 25ºC.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC.

Termin ważności

:

Podmiot odpowiedzialny

i wytwórca:

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

ul. Partyzancka 133/151

95-200 Pabianice

Nr serii:

Pozwolenie nr: IL-0058/LN

Kod kreskowy EAN UCC: 5909990018468

Informacja podana brajlem: Krople miętowe Aflofarm

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.