Dexapolcort N Aerozol na skórę, zawiesina

Dexamethasonum + Neomycini sulfas

Producent
Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A.
Dawka
(150 mcg + 750 mcg)/ml (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

1 poj. 30 ml
(brak ceny)
1 poj. 40 g
(brak ceny)
1 poj. 80 g
(brak ceny)

Opis leku

Dexapolcort N - aerozol na skórę, zawiesina - zawiera dwie substancje czynne - neomycyny siarczan i deksametazon. Neomycyna - jest antybiotykiem aminoglikozydowym o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego, działa na wiele bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. Deksametazon - jest kortykosteroidem działającym przeciwzapalnie, przeciwświądowo, przeciwalergicznie i obkurcza naczynia krwionośne.

Dexapolcort N działa na wrażliwe na neomycynę bakterie, znajdujące się w ogniskach zapalnych skóry oraz ogranicza miejscowe procesy zapalne, zmniejsza rumień i świąd.

Wskazania do stosowania Dexapolcort N jest wskazany w miejscowym leczeniu skórnych zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na neomycynę w przypadkach, gdy jest konieczne również przeciwzapalne i (lub) przeciwświądowe leczenie.

(...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Dexapolcort N

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.